Agencja SEO - jesteśmy praktykami

Creative SEO to Agencja SEO / SEM mająca 14 letnie doświadczenie w projektowaniu stron, optymalizacji oraz pozycjonowaniu. Jesteśmy praktykami dlatego szczegółowo i starannie analizujemy branże naszych klientów, po to, by odpowiednio dobrać słowa kluczowe, stworzyć odpowiednią oraz długofalową strategię pozycjonowania opartego o wysokiej jakości profil linkowy oraz dobrą optymalizację z myślą o użytkownikach i wytycznych wyszukiwarek.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie (ang. Website Positioning) to długofalowy proces oraz kompleksowe działania których celem jest osiągnięcie i utrzymanie jak najwyższych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania na trafnie dobrane słowa kluczowe. Pozycjonowanie stron to działania związane z optymalizacją którą warto rozpocząć na etapie tworzenia strony internetowej, eliminując tym samym błędy techniczne strony oraz pozyskiwaniem wysokiej jakości linków przychodzących.

Pozycjonowanie stron i sklepów

Pozycjonowanie stron oraz sklepów internetowych to szereg korzyści dla twojego biznesu. Najważniejszymi zaletami pozycjonowania jest wzrost widoczności strony / sklepu w wynikach wyszukiwania na wiele fraz kluczowych. Wzrost widoczności strony / sklepu ma realne przełożenie na liczbę odwiedzin w serwisie oraz dotarcie do potencjalnych odbiorców poprzez różnego rodzaju zapytania użytkowników. Pozycjonowanie to realna szansa na przewagę nad konkurencją, zwiększenie rozpoznawalności marki, a tym samym wzrost zysków i rozwój biznesu.

Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron internetowych

Rozpoczęcie procesu pozycjonowaniaStabilne efekty pozycjonowania

Efekty pozycjonowania, w momencie rozpoczęcia współpracy oraz stabilne efekty po 6 miesiącach pozycjonowania branży meblowej.

Pozycjonowanie fraz

Pozycjonowanie fraz to działania mające na celu pojawienie się strony internetowej na jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania po wpisaniu przez użytkownika określonego słowa kluczowego. Pozycjonowanie stron na frazy to etapy związane z analizą danej branży w celu dobrania najbardziej trafnych fraz wpisywanych przez użytkowników w wyszukiwarce. Pozycjonowanie fraz to działania które sprawią że trafisz wyłącznie do osób zainteresowanych twoją usługą, ofertą oraz towarem.

Pozycjonowanie strony internetowej a stabilne efekty

Pozycjonowanie nie należy do najprostszych, stabilne efekty osiąga się poprzez stworzenie odpowiedniej strategii mającej na celu wypozycjonować oraz utrzymać daną stronę na wysokich pozycjach dla określonych zapytań. Agencja Creatie SEO zapewnia każdemu klientowi indywidualne podejście i opracowanie strategi w oparciu o jego cele oraz charakter działalności.

Pozycjonowanie stron - frazy

Pozycjonowanie strony, sklepu internetowego

Pozycjonowanie szerokie

Pozycjonowanie szerokie to działania polegające na wykorzystaniu potencjału całego serwisu. Rosnąca świadomość, doświadczenie i nawyki użytkowników spowodowały że wzrosła ilość fraz używanych przez użytkowników przy wyszukiwaniu. Pozycjonowanie szerokie to działania które skupione są na poprawieniu widoczności jak największej ilości wielowyrazowych fraz w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie Long Tail

Pozycjonowanie Long Tail to aktualnie jeden z najpopularniejszych sposobów pozycjonowania, spotykane również pod określeniem pozycjonowanie długiego ogona. Jest to odpowiednio dobrana strategia z wykorzystaniem długich, bardzo szczegółowych fraz kluczowych. Pozycjonowanie Long Tail jest bardziej szczegółowe od pozycjonowania fraz i umożliwia dotarcie do użytkownikom którzy szukają konkretnego produktu, koloru, marki, modelu, itp.

Pozycjonowanie szerokie - Long Tail
Pozycjonowanie sklepów - wykres long tail

Pozycjonowanie sklepów internetowych

Proces pozycjonowania sklepu w dużym stopniu różni się od pozycjonowania małych stron internetowych. Sklepy internetowe to zazwyczaj serwisy posiadające bardzo dużą ilość podstron dlatego doskonałą promocją sklepu będzie pozycjonowanie szerokie (Long Tail). Pozycjonowanie sklepów internetowych koncentruje swoje działania na frazach ogólnych oraz szczegółowych, trafnych dla zapytania użytkowników dzięki którym współczynnik konwersji wzrośnie.

Praktyczne podejscie do pozycjonowania

Agencja Creative SEO to zespół praktyków którzy mają bardzo duże doświadczenie w handlu oraz marketingu sklepów internetowych. Zdobyte wieloletnie doświadczenie przy współpracy z wieloma sklepami i platformami e-commerce pozwala na stworzenie i wdrożenie optymalnej strategii SEO / SEM. Nasze doświadczenie oraz brak limitu słów kluczowych w naszej ofercie umożliwia osiąganie stabilnych wyników na wiele słów kluczowych. Takie rozwiązanie wpływa na zwiększenie widoczności sklepu w wynikach wyszukiwania, a tym samym wzrost ilości odwiedzin, zysków i rozwoju biznesu.

Widoczność strony w wynikach wyszukiwania
Pozycjonowanie szerokie sklepu klienta z branży meblowej. Osiągnięty efekt to 600 fraz w top 10 oraz 201 fraz w top 3. Całość efektu przekłada się na widoczność oraz sprzedaż.

Lokalne pozycjonowanie strony www

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne (local SEO, pozycjonowanie regionalne) to działania mające na celu wypromować określone frazy na jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania związanych z określoną lokalizacją. Jest to idealne rozwiązanie dla firm prowadzących biznes na terenie określonego miasta lub województwa.

Geolokalizacja a pozycjonowanie lokalne stron

Wprowadzone przez Google mechanizmy geolokalizacji spowodowały że potencjalni klienci szukają fraz o charakterze zapytań lokalnych np. Pozycjonowanie Opole, Salon kosmetyczny Opole, itp. Odpowiedni dobór słów kluczowych oraz skuteczna optymalizacja strony i wizytówki firmowej w Mapach Google sprawią że Twoja strona ma szansę pojawić się zarówno w wynikach naturalnych oraz w mapach Google dla określonych fraz kluczowych powiązanych z świadczonymi usługami w danej lokalizacji.

Pozycjonowanie lokalne

Optymalizacja stron (SEO) stron i sklepów

SEO (optymalizacja stron internetowych)

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. search engine optimization, SEO; zwana także pozycjonowaniem) – to kluczowy element działań w procesie pozycjonoiwania strony. Zadaniem optymalizacji jest wyeliminowanie błędów strony oraz poprawa jej oceny przez roboty wyszukiwarek. Optymalizcja stron jest jednym z elementów decydującym o pozycji strony w wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe.

Skuteczna optymalizacja stron i sklepów

Agencja Creative SEO przeprowadza optymalizację strony poprzez eliminację zbędnych linijek kodu, poprawę szybkości ładowania strony / sklepu, optymalizację grafik oraz wewnętrznego linkowania ułatwiającego poruszanie się użytkownikom po stronie / sklepie. W skład optymalizacji wchodzi również dobór odpowiednich słów kluczowych oraz optymalizacja znaczników meta, nagłówków oraz treści.

Optymalizacja stron - SEO

Audyt SEO

Audyt strony internetowej

Audyt SEO polega na wykonaniu szczegółowej analizy serwisu internetowego pod kątem wytycznych wyszukiwarek internetowych. Dokonujemy go w oparciu o wieloletnie doświadczenie z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi. Audyt SEO ma na celu poprawę błędów związanych z dotychczasowym pozycjonowaniem i optymalizacją oraz zwiększenie widoczności serwisu w naturalnych wynikach wyszukiwania.

Dokumentacja i zalecenia

Agencja Creative SEO przygotowuje odpowiednią dokumentacją zawierającą zalecenia optymalizacyjne strony internetowej lub sklepu internetowego. Audyt wykonywany jest bezpłatnie w ramach usługi pozycjonownia bądź odpłatnie jako osobna usługa.

Profesjonalny audyt strony oraz sklepu internetowego pozwala na określenie mocnych i słabych stron serwisu. Jest to niezbędna wiedza do podjęcia odpowiednich kroków, aby serwis mógł wyeliminować błędy oraz wykorzystać swój potencjał.

Audty SEO - audyt strony internetowej, sklepu internetowego